فقیران سرمایه دار یا سرمایه داران فقیر؟!

وقتی که آدم هبوط کرد زمین آنقدر پهناور بود که شاید ابوالبشر هیچگاه فکرش را نمی کرد که زمین با اینهمه فراخی اش روزی به تنگ آید.اما افزایش روزافزون جمعیت و محدود شدن ثروت ها باعث شد تا خزائن موجود در زمین بین انسانها تقسیم شود و آنچه مشخص است این است که از همان ابتدا این ثروت به طور عادلانه تقسیم نشد.از آن زمان تا کنون همواره فقیر وجود داشته و مسلما همچنان وجود خواهد داشت.اما بودند کسانی که از همان زمان فریاد عدالت سرداده اند و تلاش کرده اند تا این اختلاف طبقاتی را تا میتوانند محدود کنند.از جمله ی این سازمانها کمیته امداد است که در کشور ما فعالیت میکند که البته دراین زمینه تلاشهای تحسین برانگیزی نیز کرده است.اما آنچه من را و نیز امثال من را به تعجب وا میدارد وگاه نگران می کند این است که افرادی را میبینیم که با اینکه از نظر مالی غنی و گاهی کاملا مستطیع هستند اما معلوم نیست چگونه تحت پوشش این کمیته قرار گرفته اند،مثلا در همین لشکاجان قرار بود (و هست!) که به کسانی که تحت پوشش این کمیته هستند کنتور گاز رایگان تعلق بگیرد اما متاسفانه در لیست خانواده های تحت پوشش افرادی دیده می شوند که با هر معادله ای که حساب کنی نمیتوانی با خودت کنار بیایی که آنها مستحق دریافت مستمری باشند!قسمت غم انگیز ماجرا این است که باز در همین لشکاجان هستند کسانی که به نان شبشان هم حتی گاهی محتاجند اما بنابه دلایلی- که برای من معلوم نیست – مستمری کمیته امداد به آنها تعلق نمی گیرد .امیدوارم از این به بعد کمیته امداد در زیر پوشش قراردادن خانواده ها دقت بیشتری کند و از آنطرف کسانی هم که دستشان به دهنشان میرسد متقاضی عضوشدن در کمیته امداد نشوند.

 

 

                                                           محسن سفیدی لشکاجانی

                                                                     دی 1389

/ 19 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
0007

اقای مهران شما خودتو نمیتونی جم کنی بد خواه محسن پیشکش

رقیه حسابی لشکاجانی

با این گفته شما موافقم که عده ای به نان شب شان محتاج اند و از چنین حمایت های محروم.از جمله افرادی که می توانند در و شناسایی چنین افرادی به کمیته امداد کمک کنند شورا و هیات امنای مسجد محل میباشند زیرا که بقولی اینان ریش سفیدان و بزرگتر های محله می باشند و بخشی از امورشان مربوط به دستگیری افراد کم بضاعت میباشد.امید وارم در مورد مسایل مشکلات روستا مطالب بیشتری توی وبلاگتون بذارین.موفق باشید.

mehran

نمیخوام اینجا جوابتو بدم.ولی اگه تو جرعت داشتی اسمتو مینوشتی

mehran

میتونی امتحان کنی که میتونم جمع کنم یا نه

mehran

تولدت مبارک محسن جان.ایشالله سایت بالاسر لشکاجان باشه تا صد سال آینده و سبز بودن لشکاجان و حفظ کنی

امير رشتي

محسن جون تولدت مبارك داداش. من نميدونستم از كامنت دوستان متوجه شدم. اين پستت خيلي عالي بود. حقا كه از دل دوستان نوشتي. ان شالله كه همه چيز به روال عدالت طي شود!

صدرا - گیله وچه

محسن جان سلام . متن پست جدیدت از روی صداقت گفتار و مثال بارز جامعه کنونی ما عالی و صد البته بحق بود. نظر دوستان مشترکمون رو هم مطالعه کردم و با عزیزی که برای چندمین بار تاکید کرده بود که گزینه نظرات خوانندگان جای بحث های عامیانه و دوستانه نیست موافقم و شایسته است که نظر و دیدگاه خودمون رو درج کنیم و به نظرات دیگر دوستان احترام کامل گذاشته و در صورت داشتن انتقاد با احترام به بازگویی نقد خود بپردازیم. مطمئنا خواستن برای تغییر هم به توانستن ختم میشه و الویت حرکت عادلانه داشتن منابع انسانی عادل و خداترس و مطیع امر الهی میخواهد و البته مدیریت بر اساس حکم خداوند متعال که متاسفانه....!؟ راستی یه سر به وبلاگم بزن چند تا پست نصف و نیمه اضافه کردم . واسه تاخیرم هم بهونه ای جز درگیر بودن با امتحانهای این ترم ندارم که بگم . موفق باشی .

محمود عليزاده

سلام دوست عزيز ممنونم كه به وبلاگم سر زدين !خيلي خوشحال شدم. منظورم اون يكي وبلاگ ديگتون بود كه به نظر تازه تاسيس بود [لبخند] ولي الان كه اين وبلاگتون رو هم ديدم خيلي خوشحال شدم

دیجی پلنگ

سلام جیگر طلا دیشب نیومدی تو چت روم ؟تشکر فراوان برای وبلاگ لشکاجان.دمت گرم.خوشم اومد

نگار

به نظر من دولت باید همه روستاییان عزیز و محترم رفاهی در نظر بگیره. بخصوص شالیکاران که جز درد و محنت چیزی ندیدن. پس باید بفکر دیگران هم بود