برگزاری مراسم علم بندی

مراسم مذهبی و سنتی علم بندی امشب با حضور مردم و هیئت امنا برگزار شد.در این مراسم همزمان با حسین حسین گویان مردم ریش سفیدان محل علم ها و پرچم ها را برای عزاداری سیدالشهدا آماده کردند.این مراسم چند سالی است در شب پنجم ماه محرم برگزار می شود.این مراسم با ذکر مداحی و سینه و زنجیر زنی مردم پایان یافت.اما آنچه که امسال هم مثل سالهای گذشته برای خیلی ها عذاب آور است نبودن ونداشتن یک مداح خوب و خوش صداست که البته هستند کسانی که صدایشان خوب است اما متاسفانه از آنها دعوت نمی شود و یا استقبال گرمی از آنان نمی شود.با مصادف شدن تاسوعا و عاشورای امسال به روزهای آخر هفته و شکل گرفتن چندروز تعطیلی پیش بینی می شود امسال جمعیت زیادی از لشکاجانیهای مقیم بیرون بتوانند در این مراسمات شرکت کنند.

/ 8 نظر / 12 بازدید
شبهای لشکاجان

سلام بر محسن عزیز. هستند وقتی استقبال خوبی نمی کنند همین میشود. اما با این همه لشکاجانی هیچ وقت به محلش پشت نمی کنه بازم برای امام حسین (ع) تو محل خودش می خونه . زنده باد لشکاجان ولشکاجانی بامعرفت. (با تشکرمدیر برنامه ی مداح کربلایی منصور اسلامی) 09157650356

نگار

عزاداری همه قبول باشه ایشالا. با توجه به تعطیلی ایشالا ما هم که دور از محله عزیزمون لشکاجانیم بتونیم توی مراسمات محلمون شرکت کنیم. یه دونه دسته شمال می ارزه به ده تا دسته تهران.

سیروس حیدری

سلام . انشاءالله عزاداری همه عاشقان حسینی مورد قبول درگاه حضرت حق قرار بگیرد.

حسن قلی پور

سلام.شرمنده دیر سر زدم درگیر امتحان دانشگاه بودم.به نظر من خوبه که این همه آدم میان تو مسجد برای امام حسین(ع) سینه میزنند. اما فقط و فقط یک سوم از اینا تو نماز جماعت شرکت کنند خدا و امام حسین(ع) بیشتر خوشحال میشن تا اینکه فقط سالی 10 روز بیان مسجد.یا حق

انگار قسمت نبود که من بتونم بیام یعنی هیچ سالی قسمت نبوده اما امسال دلم خیلی سوخت چون واقعاً دوست داشتم باشم امیدوارم ساخت مسجد تموم شده باشه همش نگران برگزاری مراسم بودم که با وجود نیمه ساخت بودن مسجد اهالی چی کار می کنن کاشکی عکس هم می ذاشتین ممنون از مطلبتون [گریه][گل]

محمد جواد

سلام,عزیزم دلم محسن جان واقعا" که عزاداری پر شوری بود و خوبی که داشت همه از هر جای ایران زمین که بود اومده بودن و عزاداری میکردن و همین باعث شده بود که با اشتیاق باشن و حسینی.

سعید الف

تا حالا این سوال رو از خودتون برسیدین که چرا مردم اکثرا دوست دارن عزاداری محرم در جایی باشن که دوران کودکی رو اونجا بزرگ شدن؟؟بنظرتون چرا؟

سعید الف

نه عزیز.خیلیارو میشناسم که شهر نشینند و لالقل تاسوعا عاشورا از تهران برمیگردند شهر خودشون.یا حتی از شهرهای دیگه.ضمنا کار برای خدا خجالت نداره!